Seçimlere Kalan Süre :

TWITTER FACEBOOK

Diğer Projelerimiz

Ana Sayfa » Projelerimiz » Diğer Projelerimiz

Atık Su Arıtma Tesisi’nin İyileştirilmesi

Atık su arıtma tesisi sisteminin iyileştirilmesi ve denizimiz için oluşabilecek diğer risklerinde yok edilmesi adına gerekli çalışmaları yapacağız. Bozcaada nın temiz denizinin ve ekolojik dengesinin korunması adına gerekli hassasiyeti göstereceğiz. Sözde değil özde çevreci davranıp adamızı koruyacağız. Hiçbir zaman denize lağım basanlardan olmayacağız.

İşgaliyeler

Biz esnaf dostu Belediye olacağız. Bu kapsamda esnafımız ile hem belediyemiz hem de başkan arasındaki tüm engelleri kaldıracağız.

Esnafımıza maliyet olan işgaliyeler minimize edilerek esnafımız desteklenecektir.

İmar Planlama Süreçleri

Adamızın imar planlarını kısa, orta ve uzun vadeli olarak tamamlayacağız. Adamızda son yılardaki çarpık ve kaçak yapılaşmayı önlemek için gerekli tüm düzenlemeleri en kısa sürede yapacağız. Böylelikle doğal ve mimari dokusu korunmuş bir Bozcaada hayalimize bir adım daha yaklaşacağımıza inanıyoruz.

Bozcaada’mızın tarihi ve doğal siluetine sahip çıkacağız.

Adamızın geleceği adına gerçekleştireceğimiz bütün projelerde, önceliğimiz her zaman Bozcaada’ mızın doğal, tarihi, mimari siluetinin korunması olacaktır.

Belediyenin aldığı su ton ücreti, Kanalizasyon Bağlama Ücreti, Su Abonelik ücreti

Belediyenin almış olduğu ücretler, yasal imkanlar dahilinde mümkün olduğu kadar minimum seviyeye çekilecektir.

Şehir İçi Trafik

Adamızda özellikle yaz aylarında yaşanan trafik sorununun en aza indirilmesi için gereken her türlü önlemi alacağız. Bu kapsamda öncelikle adamızı beton bariyerlerden arındırmayı taahhüt ediyoruz. Trafik düzenlemesini adamız esnafının ve halkının maksimum faydasına ve misafirlerimiz açısından da en iyi şekilde yöneteceğiz.

İşsizlik Sorunu

Biz adamızda var olan işsizlik problemini kökünden çözeceğiz. Adamızda yapacağımız projelerle işsizlik diye bir sorun kalmayacağına eminiz. Keza o kadar çok yapacağımız iş var ki, çalışmak isteyen herkese iş olacaktır.

Festivallerimiz

Ada turizmimizin bir parçası olan festivallerimizi gözden geçirerek adamız insanı, esnafımıza katkısını en üst seviyeye çıkaracağız , bu konuda misafirlerimizin memnuniyetini de göz ardı etmeyeceğiz. Yerelde ve uluslararası noktalarda adamızın tanıtımına daha çok katkı sağlayan ve Bozcaada’nın kazandığı etkinlikler haline gelmesini sağlayacağız.

Bu kapsamda özellikle 2018 yılında Bağbozumu etkinliği şeklinde yapılan organizasyonları festivaller ile renklendirerek hem ada üzümünün yeniden daha değerli kılınması sağlanacak hem de üreticimiz desteklenmiş olacaktır. Bir diğer ifade ile festivallerimiz ile adamızın hem turizmine hem de bağcımıza dolaylı olarak ekonomisine daha fazla katkı sağlanacaktır.

Yine özellikle ada mutfağımızı da kapsayan zengin kuzey ege yemeklerini, gastronomi etkinlikleri ile dünyaya duyuracağız.

Yerel markaların Desteklemesi

Adamızda var olan markaların Bozcaada markası adı altında desteklenerek büyümesine katkı sağlayacağız.

Yardıma Muhtaç Kişilerin Desteklenmesi

Adamızda bakıma ve yardıma muhtaç insanlarımız tespit edilerek, talepte bulunulmasa bile ihtiyaç duydukları konularda yardımda bulunulacaktır.Ayrıca bakıma ve desteğe muhtaç vatandaşlarımızın evlerinin temizliği konusunda da verilen hizmet standartları ve süresi iyileştirilecektir.

Çevre Dostu Bir Belediye

Sözde değil özde çevreci bir tavır sergileyeceğiz. Adamızda yaptığımız ve yapacağımız herşeyi doğaya zarar vermeyecek ve doğayı maksimum seviyede koruyacak şekilde yapacağız.